Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 147 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


DOWCIP

czwartek, 20 grudnia 2012 13:57

Tusku odwiedza z roboczą wizytą szkołę podstawową.
Po oficjalnej akademii pani mówi do uczniów:
- Kochane dzieci jeśli macie jakieś pytania to możecie zadać je teraz panu płemiełowi.
Zgłasza się Jasiu:
- Panie premierze mam do pana dwa pytania
Pierwsze: -Skąd wziął się trotyl na skrzydłach tupolewa?
Drugie: - Czy śmierć nawigatora Jaka-40 ma coś wspólnego z katastrofą w Smoleńsku?
Płemieł zastanawia się nad odpowiedzią i nagle dzwoni dzwonek na przerwę…
Po przerwie dzieci wracają do klasy a pani mówi:
- Kochane dzieci jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania do Pana płemieła to pytajcie.
Zgłasza się Małgosia:
- Panie premierze mam do pana cztery pytania
Pierwsze: -Skąd wziął się trotyl na skrzydłach tupolewa?
Drugie: - Czy śmierć nawigatora Jaka-40 ma coś wspólnego z katastrofą w Smoleńsku?
Trzecie: - Dlaczego dzwonek na przerwę zadzwonił 20 minut przed czasem?
Czwarte - Gdzie zniknął Jasiu?

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

NA ŚWIĘTA

wtorek, 18 grudnia 2012 20:46

FOTKA

poniedziałek, 17 grudnia 2012 20:26

Bez komentarza!


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

PODŁA MANIPULACJA

niedziela, 16 grudnia 2012 18:51

Rośnie liczba samobójstw z powodów finansowych w Polsce

Liczba samobójstw z powodów finansowych w ciągu czterech lat wzrosła w Polsce o 40 proc. W 2011 r. 450 osób odebrało sobie życie z takich powodów, gdy w 2007 roku – 270. W apogeum kryzysu, 2009 r., z powodu finansów samobójczą śmierć wybrały 504 osoby.

Rodzina przedsiębiorcy z okolic Ustronia na Śląsku zgłosiła jego zaginięcie. Kiedy policja go znalazła, niestety było już za późno – mężczyzna się zastrzelił. Powód? Kłopoty z firmą. Kilka tygodni wcześniej koło Cieszyna powiesił się 34-latek. – Przyczyna śmierci była jasna. Zostawił list, w którym twierdził, że nie da rady spłacić kredytu zaciągniętego na dom – mówi Rafał Domagała, aspirant z Komendy Powiatowej w Cieszynie. Przyznaje, że motywy finansowe, po chorobach i kłótniach rodzinnych, są najczęstszą przyczyną decyzji o odebraniu sobie życia. Według policyjnych statystyk takich przypadków było w ubiegłym roku 450 na 5 tys. samobójstw. To prawie tyle samo co rok wcześniej. Natomiast o 40 proc. więcej niż w 2007 roku.

Jak twierdzi Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji, tak naprawdę przypadków popełnienia samobójstw z powodu utraty źródeł dochodu lub pogarszających się warunków ekonomicznych może być znacznie więcej. – W większości zdarzeń trudno jest nam ustalić przyczyny targnięcia się na życie. Informacje na ten temat czerpiemy najczęściej od rodziny i znajomych – mówi Grażyna Puchalska.

Niebezpieczną tendencję zauważają także psychiatrzy. – Największy odsetek osób popełniających samobójstwa jest widoczny w małych miejscowościach, gdzie najtrudniej o pracę – tłumaczy prof. dr hab. nauk medycznych Aleksander Araszkiewicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. – W ostatnich latach słynna była sprawa rolników z województwa łódzkiego, którzy wpadli w ogromną spiralę zadłużenia i popełniali samobójstwa – dodaje.

Jacek Santorski, psycholog biznesu, zaznacza, że tendencje samobójcze udzielają się – słynnym przykładem jest odebranie sobie życia przez kilkudziesięciu pracowników France Telekom w ciągu kilkunastu miesięcy jednego feralnego roku 2009, czyli w szczycie kryzysu, – Duże firmy, często obawiając się takich sytuacji, zatrudniają psychologów, by nie dopuścić do masowych autodestrukcyjnych akcji. Problem w tym, że często spirala negatywnych emocji udziela się społeczeństwu. Osoby, które mają kłopoty finansowe, błędnie uważają, że jedynym wyjściem jest odebranie sobie życia – tłumaczy Jacek Santorski.

Trzeba być ostrożnym, bo jak twierdzi Santorski, kryzys gospodarczy będzie się rozwijał, o czym świadczą choćby statystyki dotyczące bankructw firm.

Podobne zdanie ma prof. Araszkiewicz – w jego ocenie skala samobójstw będzie wzrastała w miarę pogłębiającego się kryzysu. Psychiatra przytacza przykład Litwy, gdzie odnotowuje się rekordową liczbę samobójstw – 40 przypadków na 100 tys. mieszańców. To efekt transformacji i nagłego zubożenia części społeczeństwa. – W Polsce jak na razie takich przypadków jest około 15 – 16 na 100 tys. mieszkańców – wylicza prof. Araszkiewicz. Co ciekawe najmniej samobójstw było w czasie stanu wojennego, kiedy wszyscy byli gotowi do walki i wspólnie się jednoczyli.

Niepokojące jest to, że wiek osób, które decydują się targnąć na własne życie, przesunął się w górę. W 2007 roku najwięcej samobójców było wśród osób w wieku 45 – 49 lat. W kolejnych latach, do 2011 roku włącznie, granica wieku przesunęła się do przedziału 50 – 54 lata. Tuż za nimi są osoby w wieku 55 – 59 lat. – Ostatnio przyszła do mnie kobieta, której mąż będący po pięćdziesiątce z powodu utraty pracy odebrał sobie życie. Takich sytuacji, w których ludzie zabijają się z powodów ekonomicznych, jest coraz więcej. Obawiam się, że ta tendencja będzie się pogłębiać – mówi profesor Aleksander Araszkiewicz.

Podkreśla, że coraz więcej ma pacjentów w wieku 50 lat, którzy chcą się targnąć na życie, bo stracili pracę i nie mogą znaleźć innej. Zwykle są to mężczyźni, którzy, gdy zostaną zwolnieni, w swojej opinii tracą twarz wobec rodziny i w związku z tym także sens życia. Specjaliści podkreślają, że to właśnie po pięćdziesiątce najczęściej następuje utożsamienie się pracownika z firmą i wykonywaną pracą. Nie zależy to od stopnia wykształcenia ani stanowiska. Tak mają i dyrektorzy, i robotnicy. I jedni, i drudzy wraz z utratą zajęcia tracą grunt pod nogami. Jeśli w porę ktoś z bliskich nie zareaguje i nie namówi ich na leczenie, to bardzo często odbierają sobie życie.

Wiek samobójców ekonomicznych przesunął się do grupy osób 50+.

Źródło:http://forsal.pl/artykuly/623968,rosnie_liczba_samobojstw_z_powodow_finansowych_w_polsce.html

Ps.

To są prawdziwe ofiary, i to nie stanu wojennego, ale „pokojowej” transformacji ustrojowej w Polsce

 W PRL potrzeba było oddziałów zomo, aby zabijać ludzi, dziś wystarczy oddział cynicznych polityków! 

W tym świetle świętowanie rocznicy stanu wojennego, i wspominanie zamordowanych górników z nieistniejącej już kopalni Wujek, jak i innych ofiar stanu wojennego jest podłą manipulacją.


Chodzi mi o to, aby zaakcentować, że to elyta polytyczna zamknęła stocznie i kopalnie, a na otarcie łez, przed martwymi fabrykami wybudowano pomniki, aby elyta udając zatroskanie o gnębionego robotnika, mogła składać przed tymi pomnikami wieńce z okazji rocznic robotniczych zrywów.

Chodzi mi o to, i o nic więcej.Podziel się

komentarze (22) | dodaj komentarz

POD PRĄD

czwartek, 13 grudnia 2012 20:40

Pójdę pod prąd i postaram się zdemitologizować koszmar stanu wojennego.

Tym bardziej, ze wówczas, jako młody człowiek bawiłem się w opozycjonistę, z nieodzownym opornikiem wpiętym w klapę marynarki, lub, co gorsza, znaczkiem z literami EA i napisem wokół nich, rozszyfrowującym te literki – element antysocjalistyczny!

Socjalizmu nienawidziłem z całego serca, z całej duszy, z całej siły i całym ciałem.

Z wcześniejszego, nastawionego pacyfistycznie kontestatora z czasem zamieniłem się

w wojującego opozycjonistę, i to nie tylko członka Solidarności, ale jawnego sympatyka KPN, czyli modnej wtedy rewolucji bez rewolucji.

Pracowałem wówczas w jednej z sosnowieckich hut, i bez żadnych skrupułów, strachu, czy czegokolwiek w tym rodzaju rozpowszechniałem na terenie mojego zakładu pracy nielegalną bibułę.

Oczywiście byłem płotką, ale jednak już pod czujnym okiem tajnych służb.

Nie wnikając w niuanse mojej działalności. ( o jakże upodabniałem się do bohaterów serialu Kolumbowie) pragnę przytoczyć jedno z ciekawszych zdarzeń, a mianowicie:

W kilka dni po ogłoszeniu stanu wojennego wracałem z drugiej zmiany do domu, obładowany jak zwykle bibułą, w czasie, kiedy obowiązywała już godzina policyjna. Na jakieś 100 metrów przed blokiem, w którym mieszkałem, wyłonił się patrol wojska polskiego. Czterech młodych żołnierzy podeszło do mnie, a najstarszy stopniem przeprowadził rozmowę, która mniej więcej wyglądała tak:

 

alt
alt

- Dobry wieczór, czy obywatel  wie, że obowiązuje godzina milicyjna?

- Wiem, ale akurat wracam z pracy, z drugiej zmiany.

- A gdzie obywatel pracujE?

- W hucie… (tu wymieniłem nazwę huty)

- A czy ma obywatel przepustkę?

- Mam – odpowiedziałem sięgając po odpowiedni dokument, który leżał w teczce, w której trzymałem też nielegalną bibułę.

- Wszystko w porządku… - Stwierdził żołnierz czytając treść przepustki w świetle latarki. Oddając mi ją rzekł, przechodząc na per ty. – A nie masz czasem w teczce jakiejś bibuły?

- Mam...- Odpowiedziałem śmiało, z nadzieją na rolę rychłego męczennika komunistycznego reżymu.

- Ty, daj nam kilka sztuk, do koszar prawie nic nie dochodzi!

Żołnierze zbili się w kupę, a ja im wręczałem bibułę.

- Daleko mieszkasz? – Spytał jeden z nich, kiedy już pochowali antypaństwową literaturę.

- Nie. Nie daleko, dwa bloki dalej.

- Dobra, odprowadzimy cię do klatki, bo jakby nie daj Boże trafił się jakiś patrol zomo, to różnie by mogło być.

I tak, chłopaki w mundurach, odprowadzili swojego rówieśnika w cywilu pod samą klatkę schodową, łamiąc przy okazji reguły stanu wojennego.

Dziś, kiedy oglądam specjalnie na tą rocznicową okazję zmontowane materiały ze stanu wojennego, dochodzę do wniosku, że systemy co prawda się zmieniają, ale propaganda pozostaje ta sama.


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  47 482  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O mnieDobytkiem pisarza są jego tajemnice, jego dojmujące i niewyznane porażki; fermentujące zaś w nim hańby są gwarancją jego płodności

Emil Cioran

www.youtube.pl

Statystyki

Odwiedziny: 47482
Wpisy
  • liczba: 203
  • komentarze: 423
Galerie
  • liczba zdjęć: 102
  • komentarze: 18
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 3647 dni

Wizytówka


abraq

wirtualni.wp.pl forum.wp.pl

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl